IA Summit w Warszawie – już w kwietniu
Zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń w historii polskiej „branży UX”. 15-16 kwietnia 2010 w Warszawie odbędzie się Polish IA Summit – pierwszy polski zjazd architektów informacji. WebAudit.pl został jednym z partnerów tego wydarzenia.
Nazwa troszkę myląca, bo samych architektów w Polsce mamy niewielu, ale z programu wynika, że znajdą tu coś dla siebie wszyscy zainteresowani tematyką projektowania dla użytkowników.
Przede wszystkim coś, czego dotąd na polskich spotkaniach tego typu brakowało, czyli goście zagraniczni. Ponad godzinne wystąpienia będą mieli Eric Reiss, James Kalbach (autor książki o nawigacji, którą przerabialiśmy kiedyś na UX Book Club), Andrea Resmini i Carsten Schmitt.
Ponadto: wystąpienia polskich naukowców, choćby Stanisława Skórki z Krakowa, który za granicą uznawany jest za przedstawiciela polskiej AI. Inne wykłady pokażą jak do budowania architektury oraz interfejsów podchodzi się w takich firmach jak Microsoft oraz Intelliwise. Uselab pokaże tajniki tworzenia serwisu dla banku Millenium. Drugi dzień konferencji zakończy panel dyskusyjny z udziałem polskich specjalistów.
Warto chyba podkreślić, że wykłady zaproszonych gości (oraz prawdopodobnie Inteliwise) będą oczywiście po angielsku, zaś pozostałe – po polsku.
Konferencja, która odbędzie się w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego jest płatna: 700 zł za dwa dni. Nie jest to bardzo mało, ale biorąc pod uwagę liczbę wykładów i długość – mniej niż komercyjne szkolenia/konferencje nt. użyteczności, również mniej niż odpowiednie konferencje zagraniczne (o nich napiszę wkrótce). Oczywiście organizator powinien być świadomy, że osoby płacące za udział w konferencji oczekują realnej wartości w wiedzy i kontaktach, jakie zdobędą. Zastanawiałem się czy nie popularniejsza byłaby konferencja jednodniowa, ew. 1 dzień: konferencja + 2 dzień: warsztaty, ale Magda Wolszczak z Uselabu wyjaśnia, że program jest wciąż rozbudowany i boją się o to czy uda się zmieścić w dwa dni. :-)
Niestety dowiedziałem się dzisiaj, że 15-16 kwietnia wypadnie mi sesja testowa poza Warszawą, więc jeśli nic się nie zmieni, to raczej na IA Summit nie będę Zachęcam jednak do uczestnictwa, bo takiej okazji w tym roku w Polsce nie będzie. Gratuluję ludziom z Uselabu, że podjęli się organizacji.
Do poczytania:
- Strona konferencji
- Wywiad z Erikiem Reissem u Artura Kurasińskiego (po angielsku)
- Tekst wprowadzający o architekturze informacji, u Eryka Orłowskiego.
Podobne artykuły:
Być może zainteresują Cię następujące artykuły:
- Polish IA Summit 2012 – szykuje się nokaut
- Polish IA Summit po raz drugi
- Polish IA Summit łączy się z Kansei! Zgłoś się i Ty. :-)
- Przypominam o Kansei (i nie tylko)
- Kansei VI. już 4 czerwca
Zapisz się na kanał RSS bloga i dołącz do ponad 1500 czytelników RSS.
Komentarze czytelników
Komentarze z innych blogów
- Polish IA Summit - WebFan
[…] IA Summit zapowiada się jako spotkanie architektów informacji, ale jak zauważa Robert Drózd (IA Summit w Warszawie ? już w kwietniu), tych w naszym nadwiślańskim kraju jest nie zbyt wielu. Natomiast program jest obiecujący i […]
- Polish IA Summit – pierwsza polska konferencja dla projektantów | Usability On Air
[…] spostrzeżeniami podzielił się także Robert na swoim blogu. AKPC_IDS += "471,"; If you enjoyed this post, make sure you subscribe to my RSS […]
- Wiosna pełna konferencji – 7 spotkań w Polsce i Europie : WebAudit Blog
[…] zacznie się już w najbliższy czwartek. O tym „szczycie” pisałem już w osobnym artykule. Teraz warto tylko dodać, że w związku z narodową żałobą organizatorzy nie […]
24 marca 2010 21:51
Wszystkich gorąco zapraszamy – warto :)
O ile szczeście dopisze impreza będzie cykliczna.
Odnośnie kosztów, cena biletów jest 2 krotnie niższa iż podobnych imprez tematycznych.
Do zobaczenia 15 kwietnia :)
Pozdrawiam;
Hubert
30 marca 2010 22:38
Bardzo jestem ciekaw czy uda NAM się przekonać specjalistów z zagranicy, że Polska użyteczność i projektowanie jest już niedaleko przed nimi. Nie jesteśmy z tyłu, więc może warto nas odwiedzać częściej, a takie imprezy robić regularnie!
Pozdrawiam,
Paweł Haltof / YUUX