Drodzy blogerzy dodający swoje strony do Blogboksa…
… naprawdę, nie musicie tworzyć nowych wpisów, których treścią jest wyłącznie kod rejestracyjny i jednocześnie zaśmiecać czytniki RSS swoim czytelnikom.
Blogbox sprawdza tylko to, czy kod znajduje się gdzieś na stronie głównej bloga. Można zatem po prostu wejść w edycję istniejącej notki, dodać kod, potwierdzić go i usunąć.
O Blogboksie, czyli nowym agregatorze blogów pisał Antyweb. Ja tylko dodam, że rejestracja tam jest drogą przez mękę. Parę dni temu w Firefoksie formularz … po prostu nie działał. Dziś spróbowałem IE7 i okazało się, że jeśli się już pracowicie rejestruję, to nie wolno mi otwierać w zakładce innej podstrony serwisu, bo mi sesja wygaśnie – trzeba zaczynać od początku, te same dane podawać dwa razy i wklejać dwa różne kody. Doskonały przykład na to, że nadmiar „dynamiczności” nie zawsze jest pożądany. Ekipa z Wprost zdecydowanie nie zapanowała nad całym procesem.
Swoją drogą: ciekaw jestem, kiedy pojawią się pierwsze skrypty Greasemonkey, które pozwolą ludziom zmieniać działanie Blogboksa i zlikwidują wyświetlanie blogów w tych potwornie niewygodnych ramkach… :-)
Podobne artykuły:
Być może zainteresują Cię następujące artykuły:
- Wiadomosci24.pl – bloger roku, spamer miesiąca
- Monitoring mediów Press Service – amatorka na granicy ataku DoS
- OPERAtywni partnerzy
- Podatek za korzystanie z IE7 ?
- O tym jak zły kod Analytics może kosztować grube pieniądze
Zapisz się na kanał RSS bloga i dołącz do ponad 1500 czytelników RSS.
11 lutego 2008 23:29
Mnie ktoś zarejestrował ręcznie po serii mejli. Winę ponosi poczta gazetowa która przyblokowała mi mejl rejestracyjny.
12 lutego 2008 23:28
Heh, a przecież jest wyśmienity standardowy mechanizm udowadniania, że ma się URL w posiadaniu ? OpenID.
Gdyby Blogbox i tym podobne (np. Google webmaster tools) zrobiły logowanie przez OpenID, to nie trzeba by nawet zakładać konta! Wystarczyło by się zalogować URLem swojego bloga.
17 lutego 2008 13:54
Do WordPress można użyć Break-Out-Of-Frames WordPress Plugin a dla całej reszty JavaScript i nie treba zdawać się na przeglądarkę. Docelowo pomysł z OpenID byłby lepszy, jako wersja robocza robimy to co możemy. :)
17 lutego 2008 14:04
Łukasz: wiem – wstawienie takiego javascriptu to kwestia minuty, ale podejrzewam, że to rozwiązanie jest niezgodne z regulaminem i skutkowałoby usunięciem bloga z serwisu.
Inna sprawa, czy jest się o co bić, na razie ogromnej liczby wejść stamtąd chyba nie ma, a nie wiadomo czy jakościowo jest lepiej.
17 lutego 2008 19:18
można spytać się Grzegorza z antyweb.pl, już od jakiegoś czasu jest wyświetlany ;)